Nlp

 NLP Milton Modeli
Milton Modeli NLP çerçevesinde geliştirilmiş ve efsanevi psikiyatrist ve hipnoterapist, Milton H. Erickson MD işten geliştirilen erken kavramlardan biri oldu. Erickson'un dil kalıplarını artık etkili, günlük konuşmalarda yanı sıra resmi hipnoz içinde kullanılmak üzere binlerce öğretti edilmiştir. Erickson dil tutkulu bir hayranı olduğunu ve bizim kullandığımız kelimelerin gerçeklik algıları yaratan güçlü faktörleri ve ne olduğunu ve mümkün olmadığını anlamıştır.
NLP’de “Milton Model” ve “Meta Model”, dil kullanımının iki zıt ucu olarak kabul edilir. Bir uçta anlamı son derece net, söyleyenin ne anlatmak istediğine odaklı Meta Model, diğer uçta anlamı oldukça belirsiz, dinleyenin yorumuna açık Milton Modeldir. Bu iki dil yapısı özellikle terapi alanında birbirini bütünleyen iki yaklaşıma denk gelir. Meta Model, kişinin kendi iç dünyasındaki bilinçsiz mesajları ya da dış dünyada çevresindeki insanlardan aldığı mesajları doğru yorumlamak için daha bilinçli, farkındalığın daha yüksek olduğu yöne gitmeye yöneliktir. Milton Model ise, dinleyenin iç dünyasındaki gerçeklikle çatışmayan, boşlukları onun doldurarak kendi algısına uyduracağı “içi boş, ama bir yönü olan” bir anlatıma sahiptir ve bilincin daha az müdahale ettiği bir durum (daha açık bir deyişle trans hali) oluşturmayı hedefler.
Milton Model kişiliğimizin gizli kaynakları iletişime geçmek için trance neden ve korumak için dilini kullanarak bir yoludur. Bu zihin doğal çalışır yolu izler. Trance Eğer yüksek bir iç yönettiği şekilde bilinçaltının öğrenmek için motive bir devlettir. Bu pasif bir devlet değil, ne de başka bir etkisi altındadır.
Milton Modeli Meta Model'in tersidir. Sanatkarane bir şekilde belirsiz ya da muğlak dil kalıplarını kullanarak, karşıdaki kişinin deneyimlerine ayak uydurulur ve o insanın bilinçdışı kaynaklarına erişilir. "Milton Modeli trans ya da anlaşma durumuna geçilmesi için tasarlanmıştır. Bir dizi soyut dil kalıplarını içerir. 'Çok Anlamlı' olduğundan, danışanın deneyimleriyle eşleşme sağlar. Onun bilinçdışı kaynaklarına giriş sağlamada yardımcı olur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

NLP Teknikleri eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP Teknikleri eğitimlerimiz için  0(232) 422 59 54 yada  0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya izmir NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için .0(232) 369 50 81 -  0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz   0 (258) 213 0 999-   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz için  0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP Teknikleri eğitimlerimiz     0(252) 213 00 98 -  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp teknikleri - nlp nedir - kişisel gelişim - izmir nlp -

Yorumlar