Nlp'nin açılımı

Neuro; Yaşamdaki tecrübelerimizin sinir sistemimiz sayesinde 5 duyumuzla algılanması ve işlenmesidir. Neuro, beyni temsil eder.  
Linguistic; sinirsel temsillerin kodlandığı, sıralandığı ve anlama kavuştuğu dil ve sözsüz iletişim sistemidir. Linguistic, dili temsil eder.
Programming; Belirlenmiş hedeflere ulaşmak için iletişimimizi organize etmektir. Programming, davranışı temsil eder. Yaratıcılık ve bu gibi kavramlar neuro linguistik programın içinde yer alır.
NLP üç boyutlu bir resim gibidir, herhangi bir yerden başlayıp resmin bütününe varabilirsiniz. NLP içsel deneyimleri inceler. Duygularımız davranışlarımızı oluşturur, duygularımızı değiştirirsek davranışlarımızda değişir.
NLP insan yaşam modelinden uyarlanmıştır, mutlu, başarılı dilediği şeylere rahatlıkla ulaşan insanları modellemiştir. Hep aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmek mümkün değildir. Bir domates bahçeniz olsun istiyor fakat fasulye tohumu ekiyorsanız, elde ettiğiniz sonuca şaşırmamak gerekir. NLP bu anlamda toprağa doğru tohumları ekmenizde öncülük etmektedir. NLP tekniğinde; beden, zihin ve ruh işbirliği içindedir.
NLP kişinin özünde var olan yetenek ve yaratıcılığını fark etmesini ve kendi yetenekleri boyutunda hayatını en yüksek standart ve kalitede yaşamasının olanaklarını gösterir. Kişinin kendi potansiyelini tam olarak yaşamasının olanaklarını fark etmesini sağlar.
NLP kişinin hayatını özgürce programlama, yönlendirme fırsatı verir. İnsan iç dünyasını düzeltirse, çiçek kokularını önce içinde hissederse, işte o zaman dünyayı kendi için cennet bahçesine dönüştürme fırsatını yakalar. Mutluluk insanın iç ve dış dünyasının dengeli olmasıdır.

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Bursa’daki  NLP eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Bursa NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Antalya NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  NLP eğitimlerimiz    0252 213 0098  yada 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

 Burdur’daki  NLP eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Burdur NLP Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : nlp nin açılımı nedir - nlp açılımı nedir - nlp nedir -

Yorumlar